Ev dışı ürünler , pastacılık , sıvı yağ


İstanbul, Tekirdağ ve Edirne’deki entegre tesisleri ile 120’den fazla ülkeye ihracat yapan Kent Boringer toz gıda, sıvı pastacılık ve sıvı yağ sektöründe ihracat yapmaktadır. Esenyurt/İstanbul tesisinde aynı zamanda merkez ofis olarak kullanılmaktadır ve tüm operasyonel işlemler buradan gerçekleşmektedir. İlk başlarda 28 dönüm kapalı alanda hizmet veren merkez tesis, sonradan eklenen 32 dönümlük ek bina ile kapasitesi 60 dönüme çıkmıştır. Kent Boringer firması hızla büyümekte olup, ihracat ağını genişletmekte olup aynı zamanda üretim tesislerini de artırmaktadır. En çok Avrupa’ya ihracat yaptığından dolayı Edirne ve Tekirdağ’a dev üretim tesisleri kuran Kent Boringer, ihtiyaç halinde diğer bölgelere de üretim tesisleri kuracak.

Fabrikalarda kullanılan makine ve ekipmanlar son teknoloji olup aynı zamanda gıdayla temasta olan her aksam paslanmaz çelikten oluşmaktadır. Bu aksamlar son derece hijyenik olup el değmeden ürünler otomatik makinelerde paketlenmektedir. Makineler alanında en iyi markalar olup hem yurt içiden hem de yurt dışından alınmıştır. Bu ülkeler arasında üstün mühendislik ürünleriyle bilinen Almanya da bulunuyor. İspanya ve İtalya’dan da özel olarak makineler sipariş edilmiştir. İhtiyaç halinde tesislere son model makineler ve teçhizatlar satın alınmaktadır.
Fabrikalarda üretilen her bir ürün tamamen hijyenik koşullarda üretilmektedir. Kapsamlı mikrobiyoloji laboratuarlarında en küçük detaya kadar analizler yapılmaktadır. Her bir ürün kalite kontrolden geçmekte olup hatalı ürünler ayıklanmaktadır.

Kent Boringer ürünlerinde kullanılan hammaddeler 1.kalite olup Türk Gıda Kodeksi’ndeki tüm tebliğlere uygundur. Aynı zamanda bu ürünlerin kalite kontrolleri büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Özellikle pastacılık sektöründe geniş bir ürün gamına sahip Kent Boringer’de katkı maddeleri kullanılmamaya çalışılıyor. Kent Boringer ürünlerini herkes tüketebilir ancak bazı maddelere karşı alerjen olanlar ürünleri tüketmeden önce mutlaka ambalajın üstündeki alerjen maddelerin ne olduğu konusunda bilgilenmelidir. Kent Boringer hazır çorbalarında mevsiminde kurutulmuş sebzeler kullanılmaktadır. Bu ürünler çok katmanlı özel paketlerde muhafaza edilmektedir. Böylece raf ömrü uzun olmaktadır.
Kent Boringer, Soyyiğit Group bünyesinde bulunmaktadır. Bu bünye altında toplamda 3 üretim tesisi bulunan Kent Boringerin toplam fabrika kapalı alanı 120 dönümün üzerinde olmaktadır. Edirne/Tayakadın bölgesinde 40 dönüm kapalı alana sahip fabrikada ayçiçeği,kanola, aspir, keten, ketencik, mısır tohumları işlenmektedir. Tekirdağ/ Hayrabolu’da bulunan rafine yağ dolum ve paketleme tesislerinde ise ayçiçeği, kanola ve mısır yağı üretilmektedir. Ana tesiste de Ev dışı ürünler üretilmektedir. Soyyiğit Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş yaklaşık 500 ürün çeşidiyle hizmet vermektedir. Tüm bu üretim aşamalarında ise 250’den fazla personel çalışmaktadır.
Personellerin tamamı üretim alanlarına girmeden önce hijyen prensiplerini uygulamak zorundadırlar. Tüm personeller sanitasyon bandından geçmekte olup, temiz iş önlükleri, galoş-bone giymektedir. Tüm personellere uygulamalı eğitim verilerek bu personellerin hijyen kurallarına eksiksiz bir şekilde uyulması gerektiği söylenir.
Kent Boringer şu anda Un Nişasta ve Yardımcılar, Hazır Tatlılar, Sıcak İçecekler, Hazır Çorbalar, Lezzet Zenginleştiriciler, Pastacılık, Sıvı Yağlar ve Ev Dışı Ürünler alanında yüzlerce ürün satmaktadır. Bu ürünlerin çoğu yurt dışında da satılmaktadır.
Tüm ürünler yerli bilim adamları ve gurmeler tarafından Arge işlemlerinden sonra üretilmektedir. Bir ürün ortaya çıkmadan önce uzun süre o ürün hakkında detaylı çalışmalar yapılır, lezzet testleri uygulanır ve çeşitli işlemler yapıldıktan sonra ürün piyasaya çıkarılır. Her ürün farklı damak tatlarına uygun olacak şekilde uygun formülasyon ve laboratuar denemeleri yapılarak piyasaya sürülmektedir. Piyasada olan ürünlerin de geliştirilmesi açısından Arge çalışmaları da yoğun bir şekilde devam etmektedir.

www.kentboringer.com

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

gabile sohbet youtube video indir instagram video indir Sohbet zurna